Biokompatibilis nano- és mezorendszerek tervezése és fejlesztése amiloid szálképzés alapján

Azonosító: VEKOP-2.3.2-16-2017-00014

A kedvezményezett neve: Eötvös Loránd Tudományegyetem

Támogatás összege: 763 818 667 Ft

Futamidő: A projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósul meg 2017. szeptember 1 - 2022. július 31. között

Projektvezető: Dr. Perczel András

Alprojekt vezetők: Dr. Kiss Éva, Dr. Császár Attila, Dr. Grolmusz Vince, Dr. Pál Gábor, Dr. Vellai Tibor

A projekt célja: Kiválósági Központ létrehozása kémiai, biokémiai és anyagtudományi fókusszal

Várható eredmények: A megvalósuló kutatások egyszerre hordoznak kiaknázható anyagtudományi lehetőségeket (önszerveződő, kompakt nanorendszerek, biokompatibilis adhezivek és ragasztók) és adhatnak megoldást az élettudományok olyan súlyos kihívásaira, mint az Alzheimer- és a Parkinson-kór, a 2-es típusú cukorbetegség, vagy bizonyos rákos megbetegedések.

A projekt hatása: A kutatási eredményeket illetve a projekt keretében beszerzésre kerülő világszínvonalú berendezéseket a Kiválósági Központ beépíti az egyetemi oktatásba. Fontos célkitűzés, hogy új, nemzetközi színvonalú, jól hasznosítható gyakorlati tudást adjunk át az egyetemi oktatás és kutatóképzés különböző szintjein. Az új feladatok kapcsán a projekt várhatóan 12 új munkahely létrejöttéhez is hozzájárul.

Záró sajtóközlemény