2024.02.13.
Richter témapályázat 2024.
Richter Gedeon Nyrt. témapályázatának célja – a Társaság stratégiai irányaihoz, belső K+F+I tevékenységéhez kapcsolódó, nemzetközi színvonalú innovációk támogatása, a pályázókkal kölcsönös előnyöket kínáló kommunikáció kialakítása és a kutatási eredmények gyakorlati megvalósításának elősegítése

Már megkezdett és kezdeti eredményeket felmutatni képes új, innovatív kutatási javaslatok kidolgozására nyújtható be pályázat elsősorban a kognitív zavarok, a pszichiátriai betegségek negatív tünetei, nőgyógyászati betegségek klinikai kutatása, adatgyűjtés, target javaslatok és digitális megoldások, az oszteoporozis, valamint az autoimmun betegségek területéről.
A pályázati javaslattal szembeni döntő elvárás az innovatív tartalom, a kiváló szakmai háttér és a gyakorlati alkalmazhatóság.
Az elbírálás során előnyt élveznek azok a Pályázók, akik más témájú pályázatukkal már indultak a Lendület vagy az OTKA pályázati kiíráson, de támogatásban nem részesültek, annak ellenére, hogy ezeken a pályázatokon a pályázatukkal magas pontszámot értek el. A fentiek igazolására a jelen pályázatukhoz mellékelniük kell a korábbi bírálati visszaigazolásukat.
A pályázat kétfordulós, benyújtási határidők:

  • Első forduló - Előpályázat: 2024. március 14.
  • Második forduló – pályázat: 2024. április 29.

A nyertes pályaművek várható száma 4-8 db, Az egy projektre eső támogatás mértéke a második fordulóba jutó Pályázókkal történő megbeszélések és a rendelkezésre álló keret ismeretében kerül meghatározásra, mely nagyságrendileg 5 – 30 millió HUF/pályázata projekt. A megvalósítás időtartama maximum 2 év lehet. 
Az előpályázat során a Társaság olyan, már folyamatban lévő gyógyszerkutatási projektek jelentkezését várja, amelyek megalapozott, új tudományos felismerést tartalmaznak. A pályázatra benyújtott pályamű terjedelme maximum négy A4-es oldal lehet (beleértve az adatlapot és a kutatás szakmai részét is), amelyben bemutatásra kerül a projekt tudományos háttere (munka menete, alkalmazott módszerek, hivatkozás forrásmunkákra), a személyi és tárgyi feltételek, valamint a megvalósulás helyszínei. A bírálat fő szempontjaként az első forduló során a Társaság szakmai zsűrije azt vizsgálja, hogy az innovatív tartalmú kutatási projektek milyen mértékben illeszthetők a Richter folyamatban lévő kutatásaihoz. A Társaság kizárólag olyan pályázatokat vár az első fordulóba, amelyek témáinak kezdeti eredményei vannak és ezek az eredmények már elvégzett kutatásokkal alátámasztottak.
Az előpályázatok közül a Társaság szakmai zsűrije által kiválasztott tervezetek kerülnek a második fordulóba, ahol részletes megvalósítási tervet kell kidolgozni.

További információk