MSCA COFUND 2021

2021.11.18.
MSCA COFUND 2021

2022. február 22-ig lehet pályázatot beadni a Horizont Európa program MSCA COFUND 2021 felhívására, mely új vagy meglévő doktori és posztdoktori programokkal kapcsolatos együttműködések társfinanszírozását teszi lehetővé. Pályázni lehet képzésekkel, karrierépítéssel kapcsolatos programokkal, nemzetközi interdiszciplináris és szektorok közötti mobilitásokkal. A cél fenntartható együttműködési projektek kidolgozása különböző európai és Európán kívüli, egyetemi és nem egyetemi szervezetek (különösen kkv-k) között.

Mire lehet pályázni?

A) Doktori programok

A doktori programok olyan kutatási képzési tevékenységeket kínálnak, amelyek lehetővé teszik a doktorjelöltek számára, hogy fejlesszék és bővítsék készségeiket és kompetenciáikat. A programok legalább egy uniós tagállamban vagy a Horizont Európa társult országban doktori fokozat megszerzéséhez vezetnek. A képzési tevékenységeknek az innovatív doktori képzésre vonatkozó uniós elveken (EU Principles on Innovative Doctoral Training) kell alapulniuk.

Néhány a támogatandó képzési modulokból:

  • kulcskészségek és kompetenciák átadása
  • nyílt tudomány
  • innovációs és vállalkozói szellem kultúrája
  • együttműködési eszközök használata, a publikációkhoz és a kutatási adatokhoz való hozzáférés, a FAIR-adatkezelés, a nyilvánosság bevonására és a citizen science

A kötelező nemzetközi mobilitás mellett a pályázókat arra ösztönzik, hogy programjukba építsék be az ágazatközi mobilitás és az interdiszciplinaritás elemeit. A társult partnerek szélesebb körével való együttműködést, beleértve a nem tudományos szektorból származó partnereket is, az értékelés során pozitívan fogják figyelembe venni.

Különös figyelmet fordítanak a felügyelet és a mentorálás, valamint a pályaorientáció minőségére. A doktorjelöltek kiválasztási eljárásának nyíltnak, átláthatónak és érdemalapúnak kell lennie, összhangban a kutatók felvételére vonatkozó magatartási kódexszel. Az álláshirdetésnek (amelyet nemzetközileg széles körben, többek között az EURAXESS weboldalán kell meghirdetni) tartalmaznia kell a kutatónak felajánlott bruttó minimálbért.

B) Posztdoktori programok

A posztdoktori programok a posztdoktori kutatók egyéni továbbképzését és karrierépítési ösztöndíjakat finanszíroznak. A programoknak olyan képzést kell nyújtaniuk, amely valamennyi területen közös, átadható kulcskészségek és kompetenciák fejlesztését, az innováció és a vállalkozói szellem ösztönzését, valamint a nyílt tudományos gyakorlatok alkalmazását segítik elő

A posztdoktori programoknak rendszeres kiválasztási fordulókat kell tartaniuk, amelyek meghatározott határidőket vagy rendszeres határnapokat követnek, lehetővé téve a kutatók közötti tisztességes versenyt. A kiválasztási folyamattal szemben elvárás, hogy nyílt, nemzetközileg széles körben meghirdetett (többek között az EURAXESS weboldalán), verseny- és teljesítményalapú, átlátható és nemzetközi szakértői értékelésen alapuló legyen. Az álláshirdetésnek tartalmaznia kell a posztdoktori kutatónak felajánlott bruttó minimálbért .

A kötelező nemzetközi mobilitáson túlmenően a pályázókat arra ösztönzik, hogy programjukba építsék be az ágazatközi mobilitás és az interdiszciplinaritás elemeit. A kutatók szabadon választhatják meg a kutatási témát és a fogadó szervezetet, amely egyéni igényeiknek megfelelően fogadja őket.

A teljes felhívás és munkaprogram itt olvasható.