A felhívás megnevezése: RRF-2.3.1-21 Nemzeti Laboratóriumok létrehozása, komplex fejlesztése
A projekt címe: Egészségbiztonság Nemzeti Laboratórium
Azonosító: RRF-2.3.1.-21-2022-00006
Összköltség: 8 321 000 000 Ft
ELTE Támogatás összege 200 000 000 Ft
Támogatás intenzitása: 100%
Futamidő: A projekt a Széchenyi Terv Plusz program keretében valósul meg 2022. március 1. – 2026. február 28. között
(Fő) Kedvezményezett neve: Szegedi Tudományegyetem

Konzorciumi partnerek:

• Agrártudományi Kutatóközpont
  • Állatorvostudományi Egyetem
  • Állatorvostudományi Kutatóintézet
  • Eötvös Loránd Tudományegyetem
  • Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem
  • Neumann János Nonprofit Közhasznú Korlátolt Felelősségű Társaság
  • Óbudai Egyetem
  • Ökológiai Kutatóközpont
  • Pázmány Péter Katolikus Egyetem
  • Pécsi Tudományegyetem
  • Rényi Alfréd Matematikai Kutatóintézet
  • Semmelweis Egyetem
  • Számítástechnikai és Automatizálási Kutatóintézet
  • Szegedi Biológiai Kutatóközpont
  • Társadalomtudományi Kutatóközpont

A projekt bemutatása

A jelenleg is zajló pandémia során világossá vált, milyen nagy szükség van a megbízható adatokon és evidenciákon alapuló, mély, tudományos igényű elemzésekre. A Nemzeti Laboratórium víziója, hogy megteremtse hazánkban az adatokra és elemzésekre épülő döntéselőkészítések tudományos bázisát az egészségügy, a járványvédelem és az ökológiai rendszerek területén. A három terület szorosan összefonódik, és az innovatív surveillance rendszerek, big data módszerek, valamint matematikai modellezés által új szinergiák jönnek létre.
Az Egészségbiztonság Nemzeti Laboratórium összefogja és koordinálja az országban eddig szigetszerűen működő kutatócsoportokat, elősegítve a hálózatosodást, ezáltal létrehozva egy olyan kollaboratív kutatói közösséget, amely a nemzetközi színtéren is komoly láthatósággal bír.

Dr. Müller Viktor, ELTE szakmai vezető

A projekt weboldala