Projekt adatai

Projekt azonosítószáma: 2020-1.1.2-PIACI-KFI-2021-00298

Projekt címe: Digitalis mikroszkópia fejlesztése az onkopathológiai, személyre szabott preciziós diagnosztikára

Konzorciumvezető: 3DHISTECH Kft.

Konzorciumi partnerek: Eötvös Loránd Tudományegyetem, Semmelweis Egyetem

A projekt összköltsége: 1 176 000 000 Ft

A megítélt támogatás összege: 693 500 000 Ft

Az ELTE támogatási összege: 79 996 800 Ft

A megvalósítás időtartama: 2021.06.01-2025.05.31

Projekt rövid összefoglalója: A projekt keretében a Semmelweis Egyetem I. sz. Patológiai és Kísérleti Rákkutató Intézete betegadat-kezelő és diagnosztikai folyamatirányitó szakmai protokoll-alapú keret programot fejleszt, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudomány Karán a tumor diagosztikus és terápiás célpont klasszifikáló mesterséges intelligencia algoritmust és eljárást alakítanak ki, míg a 3DHISTECH Kft. digitális mikroszkópot fejleszt onkodiagnosztikai és célzott, személyre szabott terápia meghatározására, valamint nagyfelbontású, real-time digitális tárgylemez-szkennert készít.

A projekt lehetővé teszi majd digitális mikroszkópia, digitális tárgylemezek alkalmazásával, digitális betegadat-környezetben, munkafolyamat-optimalizáció és esetkövetés alapján kvantitatív, teljestárgylemez-képfeldolgozó algoritmusok segítségével az onkopatológiai esetek diagnózisát, diszkusszióját és ezek segítségével a legfrissebb orvosi ajánlások alapján a terápiáról döntő oncoteam ülésen a személyre szabott terápia kialakítását.